انواع بلبرینگ

انواع بلبرینگ با توجه به ساختار و نوع تحمل بار به دسته های مختلفی تقسیم می گردند که یکی از وجوه تمایز همان نوع ساچمه های داخل این گونه یاتاقان های غلتشی می باشد . برای آشنایی با انواع بلبرینگ ها به موارد ذیل توجه فرمایید .

 الف- بلبرینگ های شیار عمیق 

رایجترین نوع بلبرینگ های موجود بلبرینگ های شیار عمیق می باشند . این مدل بلبرینگ دارای شیار هایی در کنس داخلی و خارجی خود می باشد که با قرار گرفتن ساچه بین این شیار های می تواند بار شعایی بالایی را تحمل نماید و با توجه به قیمت و عمومی بودن این مدل بلبرینگ در صنعت بسایر کاربردی می باشد .

با توجه به طراحی ساده  در عین حال می تواند در سرعت های دوارنی بالا بسایر کارآمد باشد و هزینه نگه داری بسیار پایینی به نسبت کارایی خود دارد .

بلبرینگ های شیار عمیق معمولا با کاسه نمد های فلزی و پلاستیکی تولید می شود و داخل آنها دارای گریس می باشد . که با حرف Z در کد اختصاصی آن درج می گردد .

ب- بلبرینگ خود تنظیم

بلبرینگ های خود تنظیم در صنعت به بلبرینگ هایی گفته می شود که دارای دو ردیف ساچمه می باشند و کنس داخلی نسبت به کنس خارجی می تواند تحت زاویه قرار گیرد که این مدل بر خلاف بلبرینگ های شیار عمیق در کنار تحمل بار شعایی می تواند بار محوری خوب را تحمل نماید.

در صنعت به واسطه استفاده بلبرینگ در شرایط های مختلف در محل هایی با توجه به نوع یاتاقان بندی و فشار هایی که با توجه به گشتاورد های مختلف به آنها وارد می شود و عدم تطابق هم محوری در دو طرف یاتاقان باعث خرابی و چالش برای یاتاقان غلتشی فوق نگردد .

ج – بلبرینگ تماس زاویه ای

بلبرینگ های تماس زاویه ای با توجه به طراحی منحصر به فردی که دارند می توانند با شعایی و در عین حال از یک جهت بار محوری قابل قبولی را تحمل نماید .

در این مدل کنس داخلی با کنس بیروی با زاویه ساخته می شود که این امر باعث این خروجی گردیه است .

د- بلبرینگ های کف گرد

بلبرینگ های کف گرد یکی از پر مصرف ترین انواع بلبرینگ ها می باشد که با توجه به ساختاری که دارد قابلیت تحمل بسیار بالای بار محوری را دارا می باشد . و این مدل بلبرینگ در صورت عدم ایجاد بار شعایی و شرایط نگهداری مناسبی باشد دارای عمر بالا خواهد بود .

انواع رولبرینگ

رولبرینگ یکی از انواع یاتاقان های غلطشی می باشد و عملکردی مشابه بلبرینگ ها دارند با این تفاوت که ساچمه های آن ها با تماس خطی روی حلقه های بیرونی و داخلی حرکت می نماید که با توجه به کاربردهای مختلف دارای انواع مختلفی می باشد که به شرح ذیل می باشد .

الف- رولبرینگ های استوانه ای

رولبرینگ های استوانه ای یکی از انواع بیرینگ های موجود در بازار می باشد که دارای ساچمه های استوانه ای با قطر و طول متوسط می باشد که با توجه به وجود این خصوصیات این رولبرینگ قابلیت تحمل بار شعایی بسیار بالایی در کنار دوران در دور های بالا را دارا می باشد .

ب – رولبرینگ های سوزنی

ماهیت رولبرینگ های سوزنی با توجه به ساختاری که دارد دارای ساچمه های استوانه ای با قطر پایین و به نسبت قطر دارای طول بالایی می باشند . این مدل رولبرینگ در محل هایی که دارای نیروی شعایی بالا و در کنار فضای کم می باشد .

د- رولبرینگ های مخروطی

این مدل رولبرینگ با توجه به ساختاری که دارد قابلیت تحمل بار محوری و شعایی را دارا می باشد

 

شرکت نوین رول ارائه دهنده انواع بلبرینگ های صنعتی ، کشاورزی و خودرویی می باشد که به واسطه واردات و ارتباط با دیگر وارد کنندگان این محصولات  دارای قیمت های بسیار متفاوت با دیگر فروشگاه های موجود در بازار می باشد .

با توجه به گستردگی محصولات فوق شمابرای بدست آوردن قیمت بلبرینگ های مورد نیاز خود باید لیست خود را برای ما ارسال نمایید سپس کارشناس های در اسرع وقت با شما تماس می گیرند .

انواع بیرنگ های صنعتی موجود شامل :

انواع بلبرینگ ها یک ردیفه و دو ردیفه یا خود تنظیم

انواع کف گرد های ساچمه ای و رولبرینگی

انواع رولبرینگ های مخروطی

انواع رولبرینگ های بشکه ای

و  انواع یاتاقان های صنعتی

انواع بیرنگ های خودرویی شامل :

بلبرینگ های چرخ جلو وعقب خودرو های سبک و موجود در بازار ایران

بلبرینگ های خاص داخل گیربکس و دیفرانسیل خود روهای سبک و سنگین

بلبرینگ های ارائه شده از تمامی برند های موجود در بازار ایران می باشد که شامل برند های اروپایی ، ژاپن و چینی می باشد که می توان به موارد ذیل اشاره نمود .

بلبرینگ های اروپایی با برند SKF ، FAG

بلبرینگ های ژاپن با برند NACHI  ، KOYO  ، NTN ، NSK

بلبرینگ های چین KG ، DOF

در بازار ایران بلبرینگ با برند های مختلفی وجود دارد که هر کدام بسته به نوع استفاده و شرایط کاری و کیفیت قیمت های متفاوتی دارند که فرد با استعلام گرفتن قیمت از برند های مختلف و نوع کار خود تصمیم به خرید می گیرد . شرکت کاشت پلاس با توجه به سابقه درخشان در خصوص اراِئه مشاوره خرید و فروش محصولات آمادگی خود را در رابطه با مشاوره و فروش جنس اصل با ضمانت برگشت محصول به شما صنعت گر عزیز اعلام می دارد .

در زمان خرید بلبرینگ حتما قیمت ها را با کارشناس های ما چک کنید چرا که با قیمت های باور نکردنی رو برو خواهید شد . برای این کار لطفا لیست بلبرینگ با ذکر برند مود نظرتون را به شماره 09024837172 ارسال نمایید تا در اسرع وقت کارشناسای ما با شما تماس بگیرند .

5 1 رأی
امتیاز مقاله
مشترک شوید
مطلع شدن از
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
نمایش همه کامنت ها
0
دیدگاهی دارید؟ لطفا نظر بدهید!x
()
x